![](https://odvima.gr/wp-content/uploads/2024/06/Odontiatriko-vima.jpg)
Μια μέρα αφιερωμένη στην Προφύλαξη βίωσαν την 1η Ιουνίου στο εκπληκτικό Κτήμα Αργιθέα – Argithea Winery οι συμμετέχοντες του σεμιναρίου που διοργάνωσε η Ariston Dental.
Tο σεμινάριο με τίτλο “Πώς μπορούμε να αντιμετωπίσουμε την Περιοδοντίτιδα & την Περιεμφυτευματίτιδα; Νέες γραμμές θεραπείας” με ομιλήτρια την Dottoressa Maria Gabriella Grusovin έδωσε απαντήσεις στο σπουδαίο θέμα της έγκαιρης Πρόληψης – Προφύλαξης και ανέδειξε το πώς διατηρείται η υγεία των ιστών γύρω από τα δόντια και τα εμφυτεύματα.
Παράλληλα η γιατρός παρέθεσε τρόπους θεραπείας των περιοδοντικών και περι-εμφυτευματικών βλαβών.
Στο τέλος της ομιλίας πραγματοποιήθηκε πρακτική άσκηση Προφύλαξης αλλά και Θεραπείας με τη συσκευή Mectron Combi touch.
Μάθετε περισσότερα για το Mectron Combi touch:
![✅](https://fonts.gstatic.com/s/e/notoemoji/15.0/2705/72.png)
![✅](https://fonts.gstatic.com/s/e/notoemoji/15.0/2705/72.png)
Συζήτηση σχετικά με αυτό το άρθρο